Pawlicki najszybszy w Pile

02.05.2015   Autor: Magdalena Lach
---

Krosno, Rawicz, Gdańsk i Piła – to cztery miasta, w których rozgrywane były turnieje ćwierćfinałowe Indywidualnych Mistrzostw Polski seniorów na żużlu. Na pilskim torze obok takich zawodników jak Przemysław Pawlicki czy Tomasz Gapiński wystąpili również reprezentanci Polonii Piła, Patryk Dolny i Maciej Fajfer.

W pierwszym wyścigu pod taśmą ustawili się Patryk Dolny, Kacper Gomólski, Maciej Fajfer oraz Adam Strzelec. Świetnie rozpoczęli turniej poloniści. Fajfer zainkasował 3 oczka, a Dolny dojechał do mety tuż za klubowym kolegą. W kolejnych biegach gospodarze nie mieli już tyle szczęścia.

Po 20. wyścigach pilskiego ćwierćfinału najwięcej, bo aż 14 punktów wywalczył Przemysław Pawlicki. Zawodnik Fogo Unii Leszno nie krył radości ze zwycięstwa w Pile.

– Przyjechałem do Piły po awans, udało się z czego się bardzo cieszę. Ostatnio doszedłem do ładu z motocyklami i oby tak było do końca sezonu – mówił Przemysław Pawlicki, zwycięzca pilskiego ćwierćfinału.

Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Piotr Świderski ze Stali Gorzów Wlkp. i Kamil Adamczewski z Falubazu Zielona Góra. Miejsca od 4. do 8. zajęli kolejno Zbigniew Suchecki, Robert Kościecha, Adrian Gała, Sebastian Ułamek oraz Tomasz Gapiński. Cała ósemka w Krakowie powalczy o awans do turnieju finałowego. Patryk Dolny zakończył zawody na 10. miejscu, Maciej Fajfer natomiast na 13.

1. Przemysław Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – 14 (2,3,3,3,3)
2. Piotr Świderski (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) – 12 (3,2,3,2,2)