Mistrz Polski z pilskiego Sokoła!

20.04.2015   Autor: Redakcja
---

Zawodnik pilskiego Sokoła - Krystian Romel wywalczył tytuł Mistrza Polski Juniorów w boksie! Zespołowo podopieczni Sławomira Nowickiego zajęli trzecie miejsce w kraju.

Po tygodniowych zmaganiach na wałeckim ringu zakończyły się Mistrzostwa Polski  Juniorów w boksie. Wśród 144 uczestników z 73 klubów z całej Polski  biorących udział w zawodach znalazło się aż 5 podopiecznych trenera Sławomira Nowickiego z pilskiego „Sokoła”.

Pilscy pięściarze spisali się na zawodach rewelacyjnie. Zespołowo w klasyfikacji punktowej zawodnicy z Piły zajęli III  miejsce w kraju. Jednak jak zauważa Eligiusz Komarowski (jeden z sędziów zawodów), w tzw. klasyfikacji olimpijskiej drużyna trenera Nowickiego zajęła I  miejsce w kraju. Dwóch zawodników tj. Fabian Maślany i Jakub Jankowski musiało przełknąć gorycz porażki już w walkach eliminacyjnych. Pozostała trójka nie zawiodła i dotarła do finałów.

Pilski „Sokół” jako jedyny klub w kraju miał aż trzech zawodników w finałach. Największego pecha miał Mikołaj Tobera który w walce półfinałowej doznał kontuzji i lekarz zawodów nie dopuścił go do finałów. Jednak wywalczenie przez Mikołaja srebrnego medalu jest jego wielkim sukcesem.

Kolejnym finalistą  został Paweł Łoboziak, który minimalnie, decyzją sędziów 3-2 musiał uznać wyższość rywala.

- Paweł jeszcze kolejny rok będzie juniorem i moim zdaniem za rok może być złotym medalistą - ocenia Sławomir Nowicki.

Mistrzem Polski został ambitny i waleczny Krystian Romel, który w  mistrzostwach  musiał pokonać aż trzech kadrowiczów. W pierwszej walce wygrał z  Filipem Wąchałą z Gdańska, następnie z Dawidem  Maciejewskim z Grudziądza w kolejnej walce pokonał Piotra Piejka ze Złotowa. W finałowej walce, przy zapełnionej kibicami praktycznie do ostatniego miejsca hali sportowej, naprzeciw Krystiana stanął Dawid Suchecki z Krakowa.

- Krystian nie dał przeciwnikowi szans, wygrywając każdą z rund i wykazując się w walce niesamowitą determinacją – komentuje Sławomir Nowicki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group