Remont w Ujskim Domu Kultury

28.03.2015   Autor: Artur Maras
---

Ujski Dom Kultury w końcu doczeka się remontu. Choć przyznana z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotacja jest znacznie niższa niż wnioskowano, to i tak pozwoli ona na wyremontowanie mieszczącej się w budynku sali widowiskowej.

Złożyliśmy wniosek na większą kwotę, chcieliśmy jeszcze tutaj klimatyzacje założyć i jakieś inne oświetlenie ale całej kwoty nam nie przyznano, przyznano nam 150 tys. zł do tego wkład własny - opowiada dyrektor UDK Estera Serówka.

Łącznie na remont Ujskiego Domu Kultury, przeznaczone zostanie 200 tys. zł. Niestety kwota jest zbyt niska aby pokryć wszystkie naglące potrzeby domu kultury. Dzięki niej, uda się wymienić blisko 300 siedzisk znajdujących się w sali widowiskowej. Ta część budynku nie była remontowana od 1976 roku czyli od blisko 40 lat.

Siedziska wraz z podłogą są wysłużone. Konieczna jest ich wymiana. W latach wcześniejszych udało się ocieplić budynek oraz wyremontować wejście i biura. Rozpoczęcie prac planowane jest najwcześniej w drugiej połowie roku. Będzie je koordynował nowy dyrektor gdyż pani Estera Serówka po 47 latach odchodzi na emeryturę.

Przeczytaj więcej o: ujscie, remont, Polska na niebiesko,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group