Było NICE

20.03.2015   Autor: Magdalena Lach
---

Inauguracja konkursu PTPS jest NICE wypadła niezwykle udanie i efektownie.

Niesamowita atmosfera towarzyszyła siatkarkom PGNiG Nafta Piła podczas pierwszego meczu fazy play-off z Developresem SkyRes Rzeszów w Pile. Nie chodzi tutaj o same emocje sportowe, ale o wsparcie, jakie dostarczyli pilankom zgromadzeni na trybunach kibice.

Ambitną rywalizację zespołów wyraźnie podkręcała kibicująca młodzież, która pozytywnym dopingiem „zaraziła” także pozostałą część publiczności. Tak kolorowo i głośno w hali MOSiR w Pile dawno nie było. Transparenty, pompony, flagi i okrzyki – takie formy wspierania pilskich „Nafciarek” przygotowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych w konkursie pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Piły na najlepiej kibicującą klasę. Współorganizator i sponsor akcji, firma Nice Polska Sp. z o.o., dodatkowo przekazał uczniom do kibicowania koszulki z logo konkursu – PTPS jest NICE.

Do udziału w rywalizacji, w której nagrodą główną dla najlepszej klasy jest wycieczka, zgłosiło się siedem szkolnych grup. Każda z nich kibicuje pod specjalnie stworzoną na potrzeby akcji nazwą:

1) Gimnazjalne Duszyczki PTPS-u – Gimnazjum nr 5 im. T. Kościuszki w Pile

2) Najgłośniejsi wśród najgłośniejszych – Zespołu Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile

3) Olimpijskie mini dwójeczki – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile

4) Fighting Unicorns – Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile

5) Noisy Seven - Szkoła Podstawowa nr 7 im. A. Mickiewicza w Pile

6) Czwórkowicze – wierni kibice – Szkoła Podstawowa nr 4 im. M. Kopernika w Pile

7) Gimnazjum Lubasz – Gimnazjum im. ppłk. Z. Orłowskiego w Lubaszu

Po pierwszym konkursowym meczu widać, że serca publiczności skradli najmłodsi uczestnicy – Olimpijskie mini dwójeczki, którzy zdobyli najwięcej, bo aż 144 głosy. Tuż za nimi plasują się uczniowie z Gimnazjum nr 5, którzy zebrali ich niewiele mniej. Przed uczestnikami jeszcze dwa konkursowe spotkania, zatem wszystko może się zmienić i każda klasa ma jeszcze równe szanse na wygranie wycieczki.

Data kolejnego pojedynku w Pile będzie znana po meczu pilanek w Rzeszowie, który odbędzie się w niedzielę, 22 marca.

Autor: Angelika Kuksinowicz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group