Asta Video Fest

Pobili "Dystans z Sercem"

11.01.2015   Autor: Magdalena Lach
---

Ponad 400 osób wzięło udział w I Biegu Pobij Dystans z Sercem, zorganizowanym przez sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy I LO w Pile. Największy dystans podczas zbiórki pięniędzy przebiegł pilanin, Rafał Bosianek.

Biegniesz ile chcesz i dodajesz kolejne metry lub kilometry do łącznego dystansu – to główne założenie I Biegu Pobij Dystans z Sercem zorganizowanego przez sztab WOŚP przy Pola w Pile.

Organizatorem sportowej akcji wspierającej potrzebujących jest Bianka Iwicka z Piły. Sama pomysłodawczyni przyznaje, że liczba uczestników przerosła jej oczekiwania. - Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona liczbą osób, bo mamy ich ponad czterysta. Przyznam szczerze, że liczyłam na sto  i byłabym z takiej frekwencji zadowolona. Dodatkową radość daje świadomość, że gramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i również, że zbierzemy - mam nadzieję - pokaźną sumę pieniędzy - mówi Iwicka.

Bieg rozpoczął się startem wspólnym, a każdy z uczestników w swoim tempie i na miarę swoich sił pokonywał kolejne okrążenia wokół stadionu MOSiR w Pile. Najwięcej okrążeń zaliczył pilanin, Rafał Bosianek, który wykonał ich aż 125, co daje łącznię 50 kilometrów. Tuż za nim uplasował się Paweł Szymański z rezultatem 42,24 km. Wśród pań najlepiej spisała się Anna Bosianek, z rekordem 34,38 km.

Łącznie podczas akcji "Pobij Dystans z Sercem" uzbierano 21.468, 17 zł.

Przeczytaj więcej o: sport, bieganie, wośp, Salon Pilski Art 2014,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group