15-latek z bogatą kartoteką

09.12.2014   Autor: Redakcja
---

Policjanci z Referatu ds. Przestępczości Nieletnich zatrzymali  15-letniego mieszkańca Piły, podejrzanego o kradzieże z włamaniem do mieszkań na terenie Piły.

Jak ustalili śledczy, do pierwszego zdarzenia doszło 17 października przy ulicy Ofiar Katynia w Pile. W tym czasie nieznany sprawca  przez okno włamał się do mieszkania, z którego skradł laptopa HP-Compaq wraz z zasilaczem i konsolę do gier Sony PSP.

Do kolejnego zdarzenia, według identycznego scenariusza zresztą, doszło 6 listopada  przy ulicy Świerkowej w Pile. Z domu jednorodzinnego sprawca ukradł telefon komórkowy Samsung Galaxy Trend. Łupem złodzieja padł również  tablet.

- Policjanci  szybko wpadli na trop włamywacza. Okazał się nim 15-letni pilanin, który został zatrzymany na terenie Piły - informuje sierż. sztab. Żaneta Kowalska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pile. - Okazało się też, że młody człowiek ma na swoim koncie jeszcze trzy kradzieże, m.in. pieniędzy oraz innych wartościowych przedmiotów. Swoją przestępczą działalność prowadził w czasie ucieczki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Policjanci w całości odzyskali skradzione mienie. Teraz o dalszym losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

fot. doityourself

Przeczytaj więcej o: policja, nieletni, złodziej, warykasz,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group