Zbieramy - wygrywamy

05.11.2014   Autor: Redakcja
---

1 listopada rozpoczął działalność program pn. "Odzyskomania", skierowany do wszystkich placówek oświatowych w całej Polsce. Polega on na zbiórce  elektroodpadów, baterii i akumulatorów i

Celem programu jest przede wszystkim podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa poprzez propagowanie idei prawidłowych zachowań konsumenckich i praktycznej wiedzy nt. zasad postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE) oraz z bateriami i przenośnymi akumulatorami, a także zwiększenie motywacji uczestników do postępowania zgodnie z przepisami prawa i na rzecz bezpieczeństwa swojego i środowiska przyrodniczego wskutek zaproponowania systemu gratyfikacji właściwych zachowań konsumenckich.

Wszystkie placówki oświatowe otrzymają również wsparcie merytoryczne i informacyjne. To właśnie dla nich Fundacja alter eko przygotuje materiały edukacyjne, szkolenia i warsztaty w miarę rozwoju projektu. Placówki oświatowe zarejestrowane w programie będą również brały udział w bezpłatnych działaniach edukacyjnych Fundacji alter eko oraz Partnerów akcji.

W programie nie ma przegranych! Każda placówka oświatowa, która włączy się w działania zyska, nie tylko wiedzę i dostęp do wyselekcjonowanych, ciekawych materiałów dydaktycznych, ale także otrzyma możliwość doposażenia szkoły nietuzinkowymi pomocami naukowymi - zgodnie ze swoim zaangażowaniem. Program nie ma charakteru konkursu, uczestnicy mogą jednak liczyć na nagrody, w zamian za swoje zaangażowanie. Nagrody podzielono na sześć kategorii: sport, wyposażenie, laboratorium, czytelnia, edukacja, zabawa.

Zasady i sposób rejestracji do programu można znaleźć TU.

fot. harmonyfdn.ca

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group