Deptaku Pierwszych Pilan nie będzie

06.10.2014   Autor: Redakcja
---

Nie będzie nowej nazwy dla deptaku, który utworzony zostanie w obrębie ulic 14 Lutego i fragmentu ulicy 11 Listopada. Prezydent Piły negatywnie odniósł się do pomysłu radnego.

Radny Mieczysław Karpiński zaproponował nadanie nowej nazwy deptakowi w związku z odkryciem przez archeologów, szczątków ludzkich z połowy XV wieku – tzw. pierwszych pilan. Chciał również, by istniejący od lat na pl. Konstytucji 3 Maja obelisk, zastąpić nowym obeliskiem, który upamiętni właśnie uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Żadna z propozycji radnego nie przypadła do gustu pilskim urzędnikom. W odpowiedzi do radnego wystosowanej przez wiceprezydent Beatę Dudzińską, czytamy m.in., że budowa i ustawienie nowego pomnika wymagają szerokich konsultacji społecznych, ponadto nikt nie wnosił takich uwag w czasie gdy koncepcja zagospodarowania placu Konstytucji 3 Maja była konsultowana.

Nic nie wskazuje też na to, że zgodnie z pomysłem radnego nowemu deptakowi przy pl. Konstytucji 3 Maja nadana zostanie nazwa Deptaku Pierwszych Pilan.

- Zmiana nazwy istniejącej ulicy zawsze stanowi uciążliwość dla jej mieszkańców oraz przedsiębiorców prowadzących działalność przy danym odcinku ulicy, wiąże się z ponoszeniem dodatkowych kosztów przez nich. Konieczne jest bowiem w takim przypadku wymiana dokumentów, w szczególności dowodów osobistych, praw jazdy i dowodów rejestracyjnych – odpowiada wiceprezydent Beata Dudzińska.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group