Rewolucja na Płotkach

08.08.2014   Autor: Redakcja
---

Obraz Ośrodka Turystyczno-Wypoczynkowego „Płotki”, w ciągu kilku miesięcy zmienił się diametralnie. Prawdopodobnie jeszcze w tym sezonie będzie można wypocząć w nowych domkach letniskowych na pilskich Płotkach. Docelowo nad jeziorem ma stanąć około 60 nowych obiektów. W pierwszym etapie do realizacji przewidziano jednak 37 budowli.

Płotki mają docelowo stać się kolejnym miejscem, które będzie przyciągać do Piły turystów, ale które będzie także kusić samych pilan. Obecnie trwają intensywne prace nad budową nowoczesnych domków, które w pierwszej kolejności zostaną oddane w długoletnia dzierżawę.

- Na przełomie sierpnia i września około dziesięciu tych nowych domków powinno zostać oddanych do użytku. My jako Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji tymczasem oddaliśmy do użytki plac zabaw – mówi Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR w Pile.

W planach jest również wybudowanie sceny, wiaty, restauracji jak również toalety i natrysków. Turyści jak i mieszkańcy Piły będą mogli także w najbliższym czasie skorzystać z siłowni pod chmurką. Wszystkie te zamierzenia spotkały się z aprobatą pilan.

Myślę, że to dobry pomysł. Na przykład dużo jest młodzieży która chciałaby odpoczywać, więc po co ma się wałęsać po jakiś pozamykanych parkach jak może pojechać na jezioro, wypocząć, wyszaleć się – mówi jeden z mieszkańców Piły.  Uważam, że tutaj nie tylko mieszczuchy, ale też okoliczni mieszkańcy znajdą coś dla siebie. Bardzo fajnie, że powstaje taki ośrodek rekreacyjny i będzie służył Nam wszystkim – dodaje inna mieszkanka miasta

To co jednak przypadło do gustu jednym, nie podoba się drugim, którzy uważają, że to przedsięwzięcie jest trochę na wyrost a miasto potrzebuje innych inwestycji

Zastanawiałabym się tylko nad tym, czy miasto nie potrzebuje innych, ważniejszych inwestycji. Jest przecież wiele pilniejszych, całorocznych rzeczy do zrobienia, a przecież Płotki będą tylko obiektem sezonowym i mogą się nie sprawdzić – podkreśla jedna z mieszkanek Piły.

Początkowo na Płotkach stanie około 20 nowych domków. Tyle budowli może zostać zrealizowanych bez wycinki drzew. Jak zapewnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji obecnie opracowany jest operat środowiskowy i już tylko kilka dni dzieli Nas od decyzji o ewentualnej wycince,  która pozwoli na postawienie kolejnych kilkunastu domków . Docelowo na Płotkach ma stanąć około 60 nowych domków. W pierwszym etapie do realizacji przewidziano jednak 37 budowli.

Przeczytaj więcej o: remont, Płotki, budowa, wypoczynek, domki letniskowe,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group