Mam marzenie: 5-latek dowodził patrolem policji

14.07.2014   Autor: Redakcja
---

Wykładowcy Zakładu Służby Prewencyjnej Szkoły Policji w  Pile podinsp. Zbigniew Bogusz i podkom. Michał Zielonka we współpracy z Fundacją „Mam marzenie” uczestniczyli w spełnieniu marzenia 5–letniego ciężko chorego Wojtusia, który od zawsze marzył, aby zostać policjantem.

Życzenie chłopca spełnili policjanci ze Szkoły Policji w Katowicach, których wspomogli funkcjonariusze z pilskiej Szkoły. Podisnp. Bogusz i podkom. Zielonka jako wolontariusze zaangażowali się w organizację przedsięwzięcia i dzięki nawiązanej współpracy chłopiec wraz ze swoim kolegą Adasiem, Rodzicami i p. Marią Jankowską z Fundacji „Mam marzenie” uczestniczyli w jednodniowym szkoleniu, zorganizowanym specjalnie dla niego w katowickiej Szkole.

Podczas zajęć patrol pod dowództwem Wojtka podjął symulowaną interwencję, w wyniku której doszło do zatrzymania sprawcy przestępstwa i umieszczenia go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Oprócz tego Wojtek ujawnił ślady daktyloskopijne, zwiedził obiekty dydaktyczne katowickiej Szkoły Policji, miał też możliwości obejrzenia zajęć z zakresu taktyki i technik interwencji, a także poznania Sznupka – maskotki śląskiej Policji.

Uczestniczący w przedsięwzięciu podpinsp. Bogusz i podkom. Zielonka przekazali specjalnie dla Wojtka 4 zestawy klocków Lego, z których najważniejszym był oczywiście komisariat Policji.

Przeczytaj więcej o: szkoła policji piła, mam marzenie,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group