Dwa medale pilskich judoków na olimpiadzie w Oleśnicy

15.06.2014   Autor: Redakcja
---

Srebrny medal przywiózł z Oleśnicy k. Wrocławia Tomasz Drzewiecki – judoka, podopieczny Józefa i Tomasza Jopków. To właśnie tam od 12 do 15 czerwca trwały finały Ogólnopolskiej Olimpiady Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo.

Trzy dni zmagań przyniosły pilskim judokom całkiem dobre wyniki. Tomasz  DRZEWIECKI  (waga 81 kg) wywalczył srebrny medal. Brązowy medal zdobył Beniamin PODEMSKI (waga 46kg). Roksana ŁOSOŚ (waga  57 kg) zajęła piąte miejsce. Taką samą lokatę zdobył w swojej kategorii wagowej (66kg) Gracjan WYROŚLAK. Miejsce dziewiąte wywalczył  Alan  MAŁOWICKI  (waga 73 kg). W eliminacjach odpadł  Jakub FAFIŃSKI (waga 73 kg).

- To duży sukces zawodników UKS “3“ Piła, bo pierwszy raz w historii klubu w punktacji klubowej zajęliśmy 6 miejsce w klasyfikacji sportów młodzieżowych na startujących 95 klubów z całego kraju – mówi trener Józef Jopek.

Przeczytaj więcej o: judo, uks "3" piła, józef jopek, judo piła,