Piła pomoże rodzinom i studentom

28.05.2014   Autor: Redakcja
---

Jeszcze w tym roku w ramach programu ,,Rodzina Trzy Plus” Piła ma wprowadzić Kartę Dużej Rodziny. W tym roku również na materialną pomoc mogą liczyć najlepsi studenci pilskich uczelni, dla których w budżecie miasta zarezerwowano pieniądze na stypendia naukowe.

Pomoc dla najzdolniejszych i najpilniejszych studentów jest elementem miejskiego programu ,,Studiuj w Pile” i będzie wypłacana od następnego roku akademickiego.

- Studentów podzieliliśmy na trzy grupy. Pierwsza to pilanie, którzy za dobre wyniki będą mogli otrzymać stypendia naukowe. Druga grupa to studenci przyjezdni, którym w przypadku dobrych wyników w nauce dopłacimy do czynszu lub opłat za akademik, czy bursę. Chcemy również, aby nasze uczelnie wzmocniły się kadrowo. Stąd pomoc finansowa dla doktorantów – powiedział nam Piotr Głowski, prezydent Piły.

Na pomoc będą mogły liczyć również duże rodziny, w których jest minimum troje dzieci. Wsparcie zapewnić ma Karta Dużej Rodziny, którą w Pile Rada Miasta wprowadziła w ramach programu ,,Rodzina Trzy Plus”. W tym przypadku Miasto czeka na wdrożenie podobnych programów: wojewódzkiego na terenie Wielkopolski i rządowego na terenie całego kraju.

- Dzięki temu pilskie duże rodziny będą mogły skorzystać z ulg nie tylko tu na miejscu, ale również w całej Polsce. Na realizację tego projektu zabezpieczyliśmy w budżecie 500 tysięcy złotych – deklaruje P. Głowski.

W Pile ulgi dla rodzin wielodzietnych obowiązywać mają między innymi w autobusach miejskich, w instytucjach kulturalnych oraz na obiektach sportowych.  

 

Przeczytaj więcej o: sesja, stypendium, wsparcie, karta duzej rodziny,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group