Odpady zmieszane i biodegradowalne będą wywożone częściej

02.04.2014   Autor: a.wasilenko
---

Z dniem 1 kwietnia br. zmianie ulegają częstotliwości odbioru odpadów. Odpady zmieszane z zabudowy jednorodzinnej odbierane będą raz w tygodniu, natomiast z zabudowy wielorodzinnej, dwa razy w tygodniu. Częściej odbierane będą też odpady zielone i biodegradowalne.

Zwiększona częstotliwość odbioru odpadów zmieszanych będzie obowiązywać do końca października, w przypadku zabudowy wielorodzinnej zostanie utrzymana również w sezonie jesienno-zimowym. Taką możliwość stworzyła korekta regulaminu utrzymania czystości i porządku w gminach, której 20 lutego br. dokonało Zgromadzenie Związku.

Znowelizowany regulamin ponadto określa, iż w okresie 1 kwietnia do 31 października odpady zielone i biodegradowalne z zabudowy jednorodzinnej, odbierane będą raz w tygodniu.
Szczególną uwagę na terminy odbioru odpadów powinni zwrócić mieszkańcy gmin Wieleń i Drawsko, ponieważ z dniem 1 kwietnia zaczynają obowiązywać tam zupełnie nowe harmonogramy, zmieniające dotychczasowe terminy odbioru odpadów zmieszanych, selektywnie zbieranych a także daty mobilnych zbiórek. Harmonogramy w tych gminach operator dostarczy do właścicieli nieruchomości. Wszystkie zaktualizowane harmonogramy dostępne są na stronie Związku www.prgok.pl.

Warto wiedzieć również, iż od 1 kwietnia br., zgodnie z wprowadzoną korektą regulaminu, właściciel nieruchomości zobowiązany jest udostępnić pojemnik operatorowi w dniu odbioru, w miejscu wyodrębnionym i dostępnym, jeśli to możliwe bez konieczności otwierania wejścia na teren danej nieruchomości. Jedynie gdy takiej możliwości nie ma, pojemnik powinien być wystawiony przed posesję. Regulamin określa także – czego wcześniej nie było – iż pojemnik z odpadami powinien być wystawiony nie później niż do godz. 6.00 w dniu odbioru. Właściciel nieruchomości zobowiązany jest też do utrzymania w należytym stanie, w obrębie własnej nieruchomości, dojazdu do miejsca ustawienia pojemnika bądź pojemników.

Co ważne regulamin zmienia także okres trwania sezonu dla ogrodów działkowych. Przed korektą regulaminu sezon określano od 1 marca do 31 października, a teraz jest to od 1 kwietnia do 31 października.

Przeczytaj więcej o: smieci, prgok,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group