Mniej za śmieci

26.03.2014   Autor: Redakcja
---

Mieszkańcy Wałcza za odbiór i wywóz odpadów zapłacą mniej. Taką decyzję podjęli miejscy rajcy. Nowe stawki będą obowiązywały od pierwszego kwietnia.

Radni decyzję o obniżce podjęli jednogłośnie. Dlaczego stawka została obniżona? Dotychczasowe koszty jakie ponosiła gminy z tytułu gospodarki odpadami były niższe, niż wpływy z opłat uiszczanych przez mieszkańców.

Dlatego też za odpady segregowane wałczanie, którzy żyją w jednoosobowym gospodarstwie domowym zapłacą 12 zł. W przypadku dwu-  i trzyosobowego, odpowiednio 24 i 36 złotych. Ale za to czteroosobowa rodzina już  42 zł, a gdy osób będzie więcej niż 4 – niezależnie od liczby członków rodziny – opłata wyniesie 48 zł.

Mniej zapłacimy także, jeżeli nie zdecydujemy się segregować odpadów. Tutaj stawki odpowiednio dla jedno-, dwu- i trzyosobowej rodziny będą wynosiły: 17, 34 i 51 złotych. Tymczasem koszt dla czteroosobowego gospodarstwa wyniesie 62 złote. Natomiast jeżeli osób będzie więcej niż 4 koszt, który również będzie stały spadnie do 73 złotych.

Takie stawki będą obowiązywały do końca roku. Od stycznia 2015 mogą one być mniejsze, bądź większe. Do tego czasu ogłoszony i rozstrzygnięty zostanie bowiem nowy przetarg na odbiór i wywóz nieczystości.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group