Nie ma mocnych na Siekierę

15.03.2014   Autor: Magdalena Lach
---

Na lodowisku pilskiego Aqua Parku rozegrane zostały ostatnie dwa mecze sezonu 2013/2014 Pilskiej Ligi Amatorów Hokeja na lodzie. Tytuł mistrza ligi po raz czwarty zdobyli hokeiści Siekiery Szamocin.

Ostatnia hokejowa sobota rozpoczęła się od pojedynku o brązowe medale. W tym meczu po przeciwnych stronach lodowiska stanęli gospodarze Kameleon Piła oraz Lodołamacz Wałcz.

Kameleon po raz kolejny nie zrealizował planu założonego przed sezonem. Pilanie po zaciętym meczu przegrali z ekipą z Wałcza 3:7 kończąc sezon tuż za podium.

W wielkim finale ligi spotkały się zdecydowanie dwa najlepsze zespoły. Stalwit Bydgoszcz skrzyżował kije z obrońcami tytułu Siekierą Szamocin. Pierwsza tercja zapowiadała wielkie emocje. Pierwsze dwadzieścia minut zakończyło się remisem 3:3.

W dalszej części finału przebieg spotkania coraz bardziej kontrolowali zawodnicy z Szamocina. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Siekiery 8:4.