Ruszył pierwszy przetarg stadionowy

07.02.2014   Autor: Redakcja
---

Proces modernizacji stadionu lekkoatletycznego w Pile wchodzi w najbardziej widoczną fazę. Właśnie został rozpisany przetarg na przebudowę bieżni i zeskoków. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Pierwszy etap modernizacji stadionu lekkoatletycznego ma kosztować nasze miasto siedem milionów złotych i zakłada on przebudowę obecnie istniejącego obiektu. Drugi etap natomiast to budowa nowego stadionu, tak zwanego rozgrzewkowego, na którego oddanie do użytku nasze miasto chce uzyskać znaczne dofinansowanie. Na razie jednak realizacja drugiej części planu nie jest jeszcze przesądzona. Pewna jest tylko pierwsza z nich.

Znamy już zresztą coraz więcej szczegółów dotyczących całego procesu. W poniedziałek rozpisano bowiem pierwszy i jedyny tegoroczny przetarg dotyczący właśnie przebudowy obecnego stadionu lekkoatletycznego. Zainteresowani wzięciem w nim udziału mają bardzo mało czasu na złożenie wniosków, gdyż rozstrzygnięcia zapadną już 21 lutego.

Po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu z nim umowy będzie można przystąpić do pierwszych prac, o ile oczywiście planów nie pokrzyżują warunki atmosferyczne. Zakłada się jednak, że budowa bieżni i zeskoków zakończy się pod koniec września tego roku, tak by w październiku móc jeszcze rozegrać pierwsze zawody.

Przeczytaj więcej o: remont, przetarg, mosir, stadion,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group