Udany rok judoków

25.01.2014   Autor: Magdalena Lach
---

Na terenie Zespołu Szkół nr 3 w Pile reprezentanci UKS “3“ Piła, Leśnik Kaczory oraz TDK Trzcianka dokonali podsumowania występów judo w 2013 roku.

Średnio dwa razy w miesiącu podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków startowali w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Najlepiej w tych turniejach wypadli Katarzyna Wiszniewska - srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorek, Tomasz Drzewiecki - srebrny medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów Młodszych.

Podopieczni Jopków pokazali się również z dobrej strony w turniejach pucharowych. Marek Wawrzkiewicz, Katarzyna Wiszniewska i Tomasz Drzewiecki wywalczyli w Pucharze Polski złote krążki. Dwa miejsca niżej na podium zajęli Beniamin Podemski, Roksana Łosoś oraz Igor Jasłowski.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików również zdominowali zawodnicy trenujący pod okiem Jopków. Srebrne medale zdobyli Oskar Pazdaj i Szymon Jęsko – Białek.

Na słowa uznania zasługuje broniący barw UKS Leśnik Kaczory Adam Stodolski, który na co dzień szlifuje swoje umiejętności w pilskim klubie. Zawodnik uplasował się na drugim miejscu w MP Młodzików. Ponadto utalentowany judoka zwyciężył w swojej kategorii w Pucharze Europy na Węgrzech.

Jego brat Tomasz również może pochwalić się sporymi osiągnięciami w 2013 roku. Tomasz Stodolski zdobył srebrny medal w Pucharze Polski. Brązowy krążek podczas tych samych zawodów wywalczyła Anna Łapaczyńska.

O sporym pechu może mówić utalentowana Paula Kułaga – zawodniczka TDK Trzcianka. Kułaga w zeszłym roku zdobyła złoty medal MP Juniorek i piąte miesce na turniejach w Kijowie i Berlinie. Niestety podczas występu w Niemczech zawodniczka odniosła kontuzje i do końca roku już nie startowała.

Przeczytaj więcej o: sport, judo, rok 2013, podsumowanie roku sportowego,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group