Basket wygrywa z nowym trenerem

04.01.2014   Autor: Magdalena Lach
---

Koszykarze KS Basket Piła odnotowali pierwsze ligowe zwycięstwo w 2014 roku. Pilanie pod wodzą nowego szkoleniowca pokonali Wybrzeże Gdańsk 76:51.

Grzegorz Chodkiewicz nie miał zbyt wiele czasu na przygotowanie swojego nowego zespołu do meczu z Wybrzeżem Gdańsk, dlatego na próżno było szukać jakichkolwiek nowości w grze Basketu.

Pilanie już w pierwszej rundzie tegorocznych rozgrywek pokazali, że są lepsi od zespołu z Trójmiasta. Dzisiejsza konfrontacja z Korsarzem była w pełni kontrolowana przez gospodarzy. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem pilan 21:16.

Wszystkie kolejne odsłony również należały do koszykarzy Chodkiewicza. Drugie 10 minut zakończyło się wygraną pilan 23:12. Trzecia kwarta była najbardziej wyrównana co potwierdza wynik 14:11 dla Basketu. Był to jednak chwilowy zryw młodzieży z Gdańska, bowiem 4 kwarta ponownie okazała się lepsza w wykonaniu miejscowych (18:12 dla Basketu), którzy zakończyli mecz zwycięstwem 76:51.

KS BASKET PIŁA – WYBRZEŻE KORSARZ GDAŃSK 76:51 (21:16, 23:12, 14:11, 18:12)

Najlepiej punktujący zawodnicy KS BASKET PIŁA: Robert Gibaszek – 19, Marcin Zając – 18, Tomasz Maryniewski – 11.

W następnej kolejce Basket zagra na wyjeździe z liderem tabeli gr. A, zespołem Legia Warszawa. Mecz odbędzie się 12.01. o godz. 17:00.

Przeczytaj więcej o: koszykowka, basket piła, II liga, Korsarz Gdańsk,