Niemal 4 miliony na oświetlenie

26.12.2013   Autor: Redakcja
---

3,9 miliona złotych wyda Piła na konserwację urządzeń oświetlenia ulic, placów, dróg i mostów oraz wykonanie iluminacji świątecznych. Mimo tak potężnej kwoty towarzyszącej temu zadaniu, nie zdecydowano się na rozpisanie zwyczajowego przetargu, a wykonawcę wybrano po przeprowadzeniu negocjacji.

Zadanie obejmuje konserwację i eksploatację urządzeń oświetlenia, takich jak oprawy oświetleniowe, słupy wykorzystywane do montażu tychże opraw, linie oświetleniowe, punkty pomiaru energii i kilku innych. Na terenie Gminy Piła większość z tych elementów należy do ENEA S.A. lub ENEA Operator Sp. z o.o., a w dużo mniejszej części także do Gminy Piła.

Mimo to, o wszystkie elementy, niezależnie od tego czy należą one do gminy czy do spółek ENEA, dbać będzie...właśnie ENEA S.A. To z tym podmiotem podjęt0 bezpośrednie negocjacje, tym razem nie decydując się na rozpisanie przetargu, w którym także inne strony miałyby prawo przedstawić swoje oferty i być może złożyć korzystniejszą finansowo propozycję.

W konsekwencji ENEA S.A. otrzyma łącznie 3,9 miliona złotych brutto, w zamian za eksploatację i konserwację wspomnianych urządzeń oświetlenia. To kwota znacznie wyższa od tej, którą chciała zapłacić Gmina Piła w momencie, gdy przystępowała do negocjacji. Wtedy wartość przedmiotu zamówienia określono na niespełna 3,2 miliona złotych. Umowa ma obowiązywać do końca 2016 roku.

W odpowiedzi na ostatnią część artykułu, otrzymaliśmy informację od rzeczniczki Urzędu Miasta Piły, która stwierdziła, iż fakty są inne.

- Kompletną nieprawdą wprowadzającą w błąd opinię publiczną jest fragment artykułu: W konsekwencji ENEA S.A. otrzyma łącznie 3,9 miliona złotych brutto, w zamian za eksploatację i konserwację wspomnianych urządzeń oświetlenia. To kwota znacznie wyższa od tej, którą chciała zapłacić Gmina Piła w momencie, gdy przystępowała do negocjacji. Wtedy wartość przedmiotu zamówienia określono na niespełna 3,2 miliona złotych. Stan faktyczny – wartość przedmiotu nie uległa zmianie, należy rozróżniać kwoty netto i brutto.

Niestety w ogłoszeniu o udzieleniu zamówienia zabrakło komentarza odnośnie tego czy mowa jest o kwocie brutto czy netto, a prawo wyraźnie mówi, że w takich przypadkach odgórnie zakłada się, iż chodzi o kwotę brutto.

Przeczytaj więcej o: gmina Piła, enea, wynik,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group