Ważny punkt na wyjeździe

21.12.2013   Autor: Magdalena Lach
---

Siatkarki PGNiG Nafta Piła zakończyły rozgrywki w 2013 roku porażką. W 12. kolejce Orlen Ligi pilanki uległy na wyjeździe siatkarkom Beef Master Budowlani Łódź 2:3.

Ostatnie dwie kolejki siatkarskiej Orlen Ligi były dla pilskiego zespołu niezwykle udane. Najpierw podopieczne Wiesława Popika sprawiły swoim kibicom ogromną niespodziankę, pokonując na własnym boisku Impel Wrocław 3:2. Wygrana „u siebie“ z zespołem z Dolnego Śląska dodała pilankom pewności siebie, co przełożyło się na kolejny dobry występ i kolejną sensację.

Nafciarki po raz drugi z rzędu przed własną publicznością pokonały zespół, który w tegorocznych rozgrywkach powinien walczyć o medale. „Dream Team“ z Polic z Małgorzatą Glinką na czele przyjechał do Piły z nastawieniem zdobycia 3 punktów i przełamania się po porażce z Treflem Sopot (2:3). Jak się jednak okazało komplet punktów pozostał w Pile (Nafta-Chemik Police 3:0).

Ostatnim sprawdzianem siatkarskich umiejętności w starym roku był mecz 12. kolejki z zespołem Beef Master Budowlani Łódź. W pierwszym meczu w Pile, łodzianki pokonały zespół Popika 3:1. Wczorajsze spotkanie w Łodzi miało jednak zupełnie inny przebieg. Pilanki rozpoczęły mecz od zwycięstwa 25:23. W kolejnych dwóch setach lepsze były gospodynie, które zwyciężały do 20 i 23. W czwartej odsłonie do gry wróciły zawodniczki Nafty, które przegrywając już 1:2 doprowadziły do tie breaka. W decydującym piątym secie lepsze okazały się jednak zawodniczki Adama Grabowskiego, które wygrały go 15:13 i cały mecz 3:2.

Beef Master Budowlani Łódź – PGNiG Nafta Piła 3:2 (23:25, 25:20, 25:23, 23:25, 15:13)