Porażki pilskich zespołów

21.12.2013   Autor: Magdalena Lach
---

Na lodowisku pilskiego Aqua Parku rozegrane zostały dwa mecze w ramach 3. kolejki Pilskiej Ligi Amatorów Hokeja. Dwie pilskie drużyny, TMH Żółwie Piła i Kameleon Piła podejmowały zespół Stalwit Bydgoszcz. Żadna z ekip nie potrafiła pokonać doświadczonych zawodników z Kujawsko-Pomorskiego.

Jako pierwsze na lód wyjechały pilskie Żółwie i Stalwit Bydgoszcz. Tutaj bez większych problemów zeszłoroczni finaliści PLAH pokonali nasz zespół 12:3.

W drugim pojedynku Kameleon podjął próbę pokonania doświadczonego zespołu z Bydgoszczy. Mecz rozpoczął się udanie dla gospodarzy, bo już w drugiej minucie świetnym strzałem z dystansu popisał się Łukasz Szponder i Kameleon prowadził 1:0. Dwie minuty później goście odpowiedzieli równie skutecznym zagraniem i było już 1:1. Pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem gości 4:1.

W drugich 20 minutach pilanie zdobyli dwie bramki przy czterech celnych trafieniach Stalwitu. Tercja numer dwa zakończyła się wynikiem 8:3 dla przyjezdnych.

W trzeciej i ostatniej odsłonie meczu Kameleon zaczął prezentować hokej na najwyższym poziomie. Inicjatywa była po stronie gospodarzy, a zawodnicy z Bydgoszczy nie potrafili znaleźć sposobu na szalejącego Łukasza Szpondera. Wspomniany zawodnik dwukrotnie pokonał bramkarza gości, jednak nie wystarczyło to, aby zakończyć pojedynek zwycięstwem. Mecz zakończył się wynikiem 9:5 dla Stalwitu Bydgoszcz.