Remont poczeka w kolejce

02.12.2013   Autor: Redakcja
---

W tym roku tylko wyburzanie budynków i wycinka drzew, a w kolejnym już właściwe prace remontowe - tak wygląda plan przebudowy części obwodnicy śródmiejskiej na odcinku od ulicy Podgórnej do Kwiatowej. Niestety jest to wersja poprawiona już po tym, gdy okazało się, że remontu nie uda się rozpocząć jeszcze w tym roku w takim zakresie, w jakim pierwotnie planowano.

Przebudowa obwodnicy śródmiejskiej na wspomnianym we wstępie odcinku ma być jedną z największych tego typu inwestycji w naszym mieście, znacznie ułatwiającą życie kierowcom, którzy codziennie tracą masę nerwów pokonując skrzyżowanie Towarowej z Okrzei. Wkrótce właśnie w tym miejscu ma pojawić się nowe rondo, a prowadząca do niego od strony dworca PKP ulica Zygmunta Starego zostanie poszerzona o dodatkowy pas ruchu.

Plany wyglądają zatem ambitnie, jednak sama inwestycja została nieco wstrzymana z powodu trwającego właśnie remontu wiaduktu kolejowego. Okazuje się bowiem, że prowadzenie dwóch dużych przedsięwzięć budowlanych w tym samym czasie i w niemal tym samym miejscu byłoby po prostu niemożliwe, a co za tym idzie, plan przebudowy obwodnicy śródmiejskiej musiał zostać odłożony w czasie. Remont nie rozpocznie się zatem, nim zostaną ukończone wszelkie prace na wiadukcie, a to nastąpi nie szybciej niż w czerwcu przyszłego roku.

 

- Podczas realizacji procesu inwestycyjnego zadania, wystąpiła konieczność skoordynowania przedsięwzięć Gminy i innych podmiotów wykonujących swoje zadania inwestycyjne. Okoliczności te spowodowały przesunięcie terminu realizacji w czasie - czytamy w oświadczeniu uzasadniającym konieczność przesunięcia terminów rozpoczęcia prac na obwodnicy śródmiejskiej

Nie czekając na zakończenie prac na wiadukcie kolejowym, przystąpiono zatem do realizacji mniejszych zadań towarzyszących przebudowie obwodnicy śródmiejskiej. W tym roku na odcinku, na którym realizowana będzie inwestycja zburzono już zawadzające budynki, a także przeprowadzono wycinkę drzew. Obecnie trwa także przetarg, który wyłoni firmę mającą podjąć się prac drogowych. W umowie, która zostanie z nią podpisana na przełomie tego i następnego roku jako termin końcowy realizacji tej inwestycji zostanie zapisany sierpień 2015 roku.

 

 

Przeczytaj więcej o: remont, przetarg, opóźnienia, towarowa,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group