Zagrają by pomóc

01.12.2013   Autor: Magdalena Lach
---

14 grudnia o godz. 9:00 rozpocznie się w Pile czwarta edycja futsalowego Turnieju Gwiazdkowego im. Macieja Cieracha. Jak co roku wystąpią w nim czołowi polscy żużlowcy.

Organizatorom, czyli grupie Ultras Polonia Piła, po kilku latach starań udało się przenieść futsalowy Turniej Gwiazdkowy na halę znajdującą się na stadionie żużlowym.

Ostatnia edycja pokazała, że konieczne jest znalezienie obiektu z większymi trybunami, a hala na stadionie żużlowym może pomieścić kilkaset osób.

Tradycyjnie udział w turnieju zapowiedziało wielu znanych zawodników. W ekipie żużlowców wystąpią m.in. Piotr Pawlicki, Kacper Gomólski, Krzysztof Buczkowski, Tadeusz Kostro, Patryk Dolny, Emil Pulczyński, Kamil Pulczyński i Arkadiusz Pawlak. Lista nie jest jeszcze zamknięta i z pewnością w najbliższych dniach do tego grona dołączą kolejni żużlowcy. Na parkiecie nie zabraknie również byłych zawodników pilskiego klubu: Rafała Kowalskiego, Pawła Kowalewskiego czy Waldemara Fonsa, dla którego Turniej Gwiazdkowy ma szczególne znaczenie.

W przerwach między meczami licytowane będą bowiem żużlowe gadżety takie jak plastrony, czapki, koszulki czy kewlary. Cały dochód z licytacji przekazywany jest na leczenie syna Waldemara Fonsa - chorego na mukowiscydozę 4-letniego Igora, który także jest zawsze obecny na turnieju.

W tegorocznej edycji wystąpi osiem drużyn, m.in. kibice, zarząd Victorii Piła, mechanicy czy wspomniani już żużlowcy. Jeden z organizatorów turnieju - Dawid Kirdzik serdecznie zaprasza kibiców i zapowiada duże emocje. - Cieszymy się, że Turniej Gwiazdkowy wraca na Bydgoską, czyli tam gdzie jego miejsce. Obsada już wygląda ciekawie, a cały czas rozmawiamy z kolejnymi zawodnikami i drużynami, aby był on możliwie najbardziej atrakcyjny. Poprzednie edycje pokazały, że z roku na rok odwiedza nas więcej kibiców, ponieważ jest to doskonała okazja do spotkania z czołowymi polskimi żużlowcami, a przy okazji można wylicytować cenne gadżety i pomóc Igorowi. Ogromne podziękowania należą się moim kolegom z grupy, którzy tworzą ten turniej i także zorganizowali halę.

fot. archiwum TV Asta, autorem informacji jest Robert Szłapak - Victoria Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group