Zatrzymano sprawcę potrącenia

27.11.2013   Autor: Redakcja
---

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w sobotę wieczorem śmiertelnie potrącił pieszego poruszającego się drogą między Wyszynami a Prosną.

W sobotę wieczorem około godziny 23:00 dyżurny chodzieskiej policji otrzymał telefonicznie informację o potrąceniu pieszego na trasie pomiędzy Wyszynami a Prosną przez nieznany pojazd, który uciekł z miejsca wypadku. 54-letni mężczyzna, mieszkaniec Budzynia w wyniku doznanych obrażeń ciała zmarł na miejscu - informuje st. sierż. Karolina Smardz-Dymek, rzecznik prasowy KPP w Chodzieży.

Policjanci poprosili wszystkich, którzy widzieli wypadek o to, by pomogli w ustaleniu sprawcy. Sprawa została nagłośniona i dzięki temu funkcjonariusze dotarli do kierowcy, który potrącił mężczyznę.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób już w poniedziałek przed północą sprawca wypadku, 21-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. O jego losie zdecyduje Prokuratura i Sąd Rejonowy. Młody człowiek nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, do tej pory nie miał zatargów z prawem.  Pechowego dnia kierował zielonym BMW. Pojazd zabezpieczono do badań - dodaje st. sierż. K. Smardz-Dymek.

Policja dziękuje wszystkim, którzy pomogli składając zeznania za obywatelską postawę, która jest godna naśladowania. Zatrzymanemu 21-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj więcej o: policja, wypadek, chodziez, zatrzymanie, potrącenie,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group