Amatorzy pod siatką

17.11.2013   Autor: Magdalena Lach
---

W hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile siatkarskie zespoły zainaugurowały trzeci sezon amatorskiej PWSZ Ligi.

W tym roku organizatorzy siatkarskich rozgrywek postanowili zmienić system gry. Zamiast cotygodniowych meczów siatkarskie zespoły rozgrywać będą weekendowe turnieje – Do tej pory graliśmy co tydzień dwa mecze. W tym sezonie postanowiliśmy troszeczkę urozmaicić te rozgrywki organizując sześć turniejów – wyjaśnia Paweł Szubert współorganizator PWSZ Ligi.

W amatorskiej lidze biorą udział zespoły z Piły i okolic. Już pierwsze pojedynki pokazały, że w tym roku poziom zawodów będzie wyrównany. W pierwszych meczach sezonu po przeciwnych stronach siatki spotkały się zespoły Metaltech Mirosławiec i ASBL Piła. Sil Horyzont Jastrowie podejmowało natomiast Alle Team Piła.

Sporo emocji dostarczył mecz pomiędzy młodzieżą ASBL i doświadczonym zespołem z Mirosławca, bowiem dopiero tie break wyłonił zwycięzców tego pojedynku. W decydującym trzecim secie zwycięstwo 18:16 wywalczył zespół z Piły. Na drugim boisku siatkarze Alle Teamu w dwóch setach rozprawili się z zespołem z Jastrowia 25:20, 25:18.

Poniżej prezentujemy wyniki poszczególnych meczów I turnieju PWSZ Ligi w sezonie 2013/2014.

Metaltech Mirosławiec – ASBL 1:2 (22:25, 25:17, 16:18)

Metaltech Mirosławiec – Alle Team  1:2 (19:25, 25:23, 8:15)

Dryfex – Łapanka 0:2 (13:25, 19:25)

Dryfex – TSK Orzeł 0:2 (12:25, 18:25)

Sil Horyzont Jastrowie – Alle Team 0:2 (20:25, 18:25)

Sil Horyzont Jastrowie – ASBL 2:1 (25:17, 20:25, 15:10)

Geo Well – TSK Orzeł 0:2 (19:25, 13:25)

Kolejna runda siatkarskich rozgrywek odbędzie się 14 grudnia w hali PWSZ w Pile. Wszystkich kibiców zapraszamy już dzisiaj.

Przeczytaj więcej o: sport, siatkówka, rozgrywki, PWSZ Liga,