Kaźmierczak poza zasięgiem

10.11.2013   Autor: Magdalena Lach
---

Przez blisko 7 godzin 28. zawodników rywalizowało o zwycięstwo w I Turnieju Squasha rozegranym w Gym Factory w Pile. Najlepszym zawodnikiem okazał się Rafał Kaźmierczak.

Założeniem turnieju było wyłonienie najlepszych zawodników oraz przydzielenie ich - na podstawie zajętego miejsca – do poszczególnych klas rozgrywkowych Ligi Squasha w Gym Factory – Jest to pierwszy, tak naprawdę otwarty turniej squasha w naszym klubie. Do zawodów może przystąpić każdy – wyjaśnia organizator zawodów Krzysztof Bielawski. – Turniej rozgrywany jest drabinką Polskiej Federacji Squasha, czyli tak jak grają profesjonalni zawodnicy – dodaje Bielawski.

Przez blisko siedem godzin na trzech kortach rozgrywane były emocjonujące pojedynki, w których niekiedy amatorzy mierzyli się z zawodnikami krajowego formatu, takimi jak chociażby Rafał Kaźmierczak.

Atutem rozgrywek był wspomniany system gier, który pozwalał zawodnikom rozegrać jednakową ilość spotkań, bowiem pierwsza porażka nie powodowała wyeliminowania z zawodów. Każdy uczestnik rozegrał od 4-6 pojedynków.

W wielkim finale zawodów spotkali się Rafał Kaźmierczak oraz Jacek Pionke. W konfrontacji młodości z rutyną górą była młodość. Kaźmierczak po zaciętym pojedynku pokonał swojego rywala kończąc turniej na pierwszym miejscu.

4 najlepsze miejsca:

  1. Rafał Kaźmierczak
  2. Jacek Pionke
  3. Wojciech Jura
  4. Piotr Jeleń 
Przeczytaj więcej o: sport, turniej, Gym Factory, squash,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group