Zwycięstwo na wyjeździe

27.10.2013   Autor: Magdalena Lach
---

W 4. kolejce II ligi koszykówki mężczyzn drużyna KS Basket Piła rozegrała wyjazdowe spotkanie z zespołem SMS PZKosz Władysławowo. Pilanie po ciężkim meczu zwyciężyli gospodarzy 67:61.

W 3. ligowej kolejce koszykarze Wojciecha Zeidlera ulegli na własnym parkiecie Legii Warszawa 61:69. Zaledwie cztery dni później Basket ponownie rozegrał pojedynek przed własną publicznością. Mecz I rundy Pucharu Polski z zespołem z Torunia okazał się łatwą przeprawą dla pilan, bowiem Basket wyraźnie pokonał przeciwników ze swojej grupy rozgrywkowej.

Mecz z AZS-em Toruń pokazał, że nasz zespół potrafi grać dobrą koszykówkę, i potwierdził to kolejnym wyjazdowym zwycięstwem z zespołem składającym się z reprezentantów Polski do lat 18.

W pierwszej kwarcie nieznacznie lepiej wypadli uczniowie z Władysławowa, którzy wygrali ją 17:13. Kolejne dwie kwarty pewnie zwyciężali koszykarze z Piły. Zawodnicy Zeidlera wygrali je kolejno 14:6 i 24:20. Ostatnia odsłona meczu należała do gospodarzy, którzy zwyciężyli ostatnie 10 minut różnicą dwóch punktów 18:16. Czwarta kwarta i całe spotkanie zakończyło się wygraną pilan 67:61.

Najlepiej punktującymi zawodnikami w składzie Basketu byli Dawid Morawiec - 21 punktów, Marcin Zając – 12 oraz Łukasz Chelis - 11 oczek.

Najbliższe spotkanie ligowe pilanie rozegrają 3 listopada. Basket we własnej hali podejmować będzie zespół SKM Muszkieterowie Nowa Sól. Początek meczu godz. 18.00.

Przeczytaj więcej o: sport, koszykowka, basket piła, SMS Władysławowo,