Jubileusz 50-lecia ,,Nafty’’

25.10.2013   Autor: Redakcja
---

16 listopada odbędą się uroczyste obchody 50-lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile. Początek zaplanowano na godzinę 10:00. Rejestracja uczestników trwa do 27 października.

Uroczystości rozpocznie msza święta w intencji pracowników szkoły oraz uczniów byłych i obecnych. Masz odbędzie się w kościele p.w. św. Stanisława Kostki, przy ulicy Browarnej w Pile. Następnie odbędzie się uroczysta gala w Auditorium Maximum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Podchorążych 10. Od godziny 15:00 rozpocznie się spotkanie po latach, a dalej będzie okazja do zwiedzenia szkoły. Główna atrakcja wieczoru, czyli bal absolwentów rozpocznie się o godzinie 19:00 w hotelu "Gromada".

1 września 2010 roku funkcje dyrektora szkoły objął mgr Marek Święszkowski. Kontynuuje on tradycje poprzedników, szkoła prężnie się rozwija. W budynku szkolnym przeprowadzane są remonty np. termomodernizacja szkoły i internatu, remont instalacji centralnego ogrzewania. Remontowane są klasopracownie, powstaje siłownia w budynku internatu, remont świetlicy internatu, pokoi mieszkalnych i zaplecza kuchennego.

Uczniowie szkoły odnoszą wiele sukcesów w różnych dziedzinach, m. in. w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS. W Ogólnopolskim Konkursie Papieskim, Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Świetne wyniki osiągają także w Wojewódzkich Konkursach Matematycznych, Regionalnych Konkursach Literackich oraz Powiatowych Konkursach Fotograficznych.

Kiedy w 1956 roku powstało w Pile Przedsiębiorstwo Poszukiwań Naftowych jasne stało się to, iż potrzebni będą specjaliści w tej dziedzinie. Dlatego w niedługim czasie została podjęta decyzja o utworzeniu szkoły kształcącej kadry dla rozwijającego się przemysłu naftowego w naszym mieście. Na przełomie 1962/1963 roku rozpoczęto starania w Ministerstwie Górnictwa i Energetyki, aby utworzyć taką szkołę w Pile, starania zakończyły się sukcesem. 1 września 1963 roku utworzono dwie szkoły: Zasadniczą Szkołę Przemysły Naftowego i Technikum Przemysłu Naftowego.

Organizacją pracy nowej szkoły zajął się mgr Jan Gruchała dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Wincentego Pola. Pierwsza inauguracja rozpoczynająca pracę nowej szkoły odbyła się 3 września 1963 roku. Na stanowisko dyrektora nowo utworzonej placówki powołany został mgr Marian Kuśnierek. Utworzono klasę pierwszą, liczącą 47 uczniów, a obowiązki wychowawcy objęła mgr Stefania Buchalska. Od 12 października 1963 rozpoczęły się zajęcia na wydziale zaocznym Technikum Przemysłu Naftowego.

Koszt udziału w obchodach 50-lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile przedstawia się następująco: w części oficjalnej to 50 zł, udział tylko w balu - 130 zł. Natomiast udział zarówno w części oficjalnej, jak i balu absolwentów, to koszt rzędu 180 zł. Formularz rejestracyjny i dane konta do przelewu znajdują się na stronie zsstaszica.pila.pl.

Źródło: Sławomir Biały

Zdjęcie: zsstaszica.pila.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group