Remis przed własną publicznością

04.10.2013   Autor: Magdalena Lach
---

Piłkarze KS Credo Futsal Piła mają za sobą pierwszy występ przed pilską publicznością. W hali PWSZ w Pile podopieczni Karola Skiby rozegrali mecz sparingowy z zespołem Oranje Sport Poznań.

Dla zawodników Karola Skiby był to już drugi sprawdzian piłkarskich umiejętności. W pierwszym sparingu pilanie przegrali na wyjeździe z pierwszoligowym zespołem Red Dragons Pniewy 2:9. Po porażce z wyżej notowanym rywalem, pilanie podejmowali we własnej hali zespół występujący w rozgrywkach II ligi Futsalu.

Mecz rozpoczął się nie najlepiej dla gospodarzy. Już w 3. minucie spotkania doświadczony zespół z Poznania – który w swoim składzie ma zawodników z ekstraligową przeszłością – wyszedł na prowadzenie po rzucie karnym.

Niespełna 3 minuty później goście ponownie wykorzystali dogodną sytuację podwyższając rezultat na 2:0. Sygnał do ataku swojej drużynie dał Mateusz Kostecki. W 7. minucie popularny Kostek pokonał bramkarza gości, a przysłowiową kropkę nad „i“ postawił w 18. minucie Jakub Skwarek. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2.

W drugich 20 minutach akcje coraz częściej rozgrywane były pod bramką pomarańczowych. Po zaledwie pięciu minutach na listę strzelców ponownie wpisał się Kostecki. Wydawało się, że pilanie utrzymają korzystny wynik do końca meczu, jednak doświadczeni piłkarze z Poznania zdołali strzelić bramkę wyrównującą i mecz zakończył się remisem 3:3.

KS Credo Futsal Piła – Oranje Sport Poznań 3:3 (0:1 Przemysław Marciniak, 0:2 Grzegorz Urbański, 1:2 Mateusz Kostecki, 2:2 Jakub Skwarek, 3:2 Mateusz Kostecki, 3:3 Piotr Zakrzewski)

W planach KS Credo Futsal Piła są kolejne mecze sparingowe. Pilanie na własnym parkiecie rozegrają spotkanie rewanżowe z zespołem Red Dragons Pniewy, a następnie udadzą się do Poznania gdzie zmierzą się po raz kolejny z zespołem Oranje Sport Poznań.

Przeczytaj więcej o: sport, pilka nozna, futsal, KS Credo Futsal Piła,