Podaruj Odrobinę Siebie

30.09.2013   Autor: Redakcja
---

Marysia Piechowska od najmłodszych lat przejawiała nie lada talent artystyczny, startując w różnego rodzaju konkursach plastycznych. Jej życie zmieniło się diametralnie, kiedy otrzymała diagnozę – rak i to złośliwy. Lekarze próbowali jeszcze ratować jej rękę, ale gdy wyszło na jaw, że nowotwór zajął kości, nerwy i ścięgna, stało się jasne, że trzeba ją amputować.

Od tego czasu trwa walka dziewczyny o własne, szczęśliwe życie i marzenia. W szranki z chorobą nie stanęła jednak sama. Grupa przyjaciół podjęła się zorganizowania akcji Podaruj Odrobinę Siebie, której celem jest zbiórka pieniędzy na zakup protezy ręki dla Marysi.

Zwieńczeniem jakże szczytnej akcji był mecz piłki nożnej w której reprezentacja artystów zmierzyła się z drużyną lokalnych władz. Wśród „gwiazd” na parkiecie mogliśmy zobaczyć m.in. Radosława Majdana, Piotra Świerczewskiego, Braci Marcina i Rafała Mroczków. Goście nie mieli litości dla samorządowców i pokonali ich 5:1. Wynik w tej rywalizacji był sprawą drugorzędną, liczyło się dobre serce, a je mieszkańcy Złotowa i okolic okazali podczas licytacji.

Jak podkreśla Marcin Mroczek najważniejsze jest to, że w takich trudnych chwilach wszyscy potrafią się zmobilizować i okazać dobre serce, a że pomagać warto udowadniają na każdym kroku występując wraz z grupą zaprzyjaźnionych artystów w tego typu akcjach charytatywnych.

Każdy z nas może pomóc Marysi w spełnieniu marzenia o protezie wpłacając pieniądze na konto Fundacji „Złotowianka”, SBL Zakrzewo 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010 z dopiskiem: dla Marysi Piechowskiej.

Zdjęcia: Przemysław Gallus

Przeczytaj więcej o: zlotow, mecz, pomoc, zbiórka, złotowianka, proteza, gwiazdy,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group