Dawny szpital po remoncie

14.09.2013   Autor: Redakcja

Remont zakończony, budynek oddany do użytku, przeprowadzki za nami - a to oznacza, że były szpital powiatowy w Wałczu jest już po termomodernizacji. Swoją siedzibę znalazły tam trzy jednostki organizacji podległych powiatowi, które już funkcjonują w nowym obiekcie.

W 2007 roku nastąpiło, budzące spore kontrowersje, połączenie wałeckiego szpitala powiatowego w Wałczu ze 107. Szpitalem Wojskowym. W budynku swoją siedzibę miała tylko Inspekcja Transportu Drogowego. Na początku tego roku rozpoczęła się termomodernizacyjny budynku. Niedawno prace się zakończyły.

- Zmieniło się bardzo dużo, bo została wykonana instalacja na całym budynku, a ma on ponad 6 tys. metrów kwadratowych. Wymieniliśmy także wszystkie okna i poddaliśmy modernizacji cały obiekt - mówi Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki.

Z przestronnych i wyremontowanych pomieszczeń korzysta teraz: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego i Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Wszystkie te trzy instytucje w jednym miejscu, to nie tylko wygoda dla petenta, ale i osób kierujących tymi organizacjami.

- To jest bardzo ważne, że pracujemy wszyscy razem po raz pierwszy od 6 lat, bo dotąd jednostki PCPR były rozproszone, po całym mieście. Dla mnie, jako dyrektora dużo łatwiejsza jest kwestia nadzoru nad pracownikami - mówi Bożena Terefenko, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu.

Zarówno pracownicy, jak i osoby korzystające z pomocy wszystkich instytucji zdążyli przyzwyczaić się do nowej lokalizacji. Nie znaczy to jednak, że wszystkie prace już się zakończyły. W części piwnicznej powstanie bufet, a pozostałe pomieszczenia zostaną przeznaczone na archiwa. Na pierwszym piętrze po zakończeniu remontu pojawi się Straż Rybacka.

Całkowity koszt budowy, to ponad 2,5 mln. złotych. Inwestycja nie była w całości finansowana przez starostwo powiatowe. Przeważająca większość środków, to finansowanie zewnętrzne.

Przeczytaj więcej o: walcz, remont, PCPR, finanse, szpital, budynek,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group