Zasiądzie Staszic na ławeczce?

---

W wielu polskich miastach znakomite postaci z życia kultury i nauki doczekały się swoich ławeczek. Ma taką Szymborska, ma Tuwim, ma Hanka Bielicka. Podobna ma także stanąć w Pile.

Ławeczka Staszicowska to sposób uhonorowania znakomitego pilanina, ale także jedno z wielu przedsięwzięć organizowanych w roku jubileuszowym. Ławeczka ma stanąć na pilskim Deptaku w okolicy fontanny, wygląda jednak na to, że nie prędko.

W drugim konkursie na projekt i wykonanie ławki do pilskiego Ratusza wpłynęły dwa zgłoszenia. Komisja konkursowa wybrała jedno, niestety jego autor poproszony o uzupełnienie dokumentacji, nie odpowiada.

- Konkurs trwa, nie został jeszcze rozstrzygnięty, czekamy na dodatkowe materiały od uczestnika konkursu, który został wstępnie wytypowany na zwycięzcę, żebyśmy mieli pewność, że ławeczka będzie miała taki kształt, jakiego oczekujemy - mówi Dorota Strugała, rzecznika Urzędu Miasta w Pile.

Wiele zatem wskazuje na to, że ławeczka o ile stanie, to już prawdopodobnie nie w tym roku. Budżet przewidziany na to przedsięwzięcie to 38 tysięcy zł.

Przeczytaj więcej o: pila, inwestycja, deptak, konkurs, staszic, ławka,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group