"Przestrzeń wyobraźni" - wernisaż

11.09.2013   Autor: Redakcja
---

W poniedziałek 16 września, o godzinie 19:00 w Regionalnym Centrum Kultury odbędzie się wernisaż zatytułowany "Przestrzeń wyobraźni". Głównym elementem wystawy jest zestaw prac zwycięzcy konkursu XI Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Zdjęcie miesiąca" - Jarosława Gwoździka.

"Przestrzeń wyobraźni", to wystawa fotograficzna wykorzystująca motyw światła. Część zebranych fotografii zbudowana jest misternie, z delikatnych elementów światła, półcieni, krajobrazów, budowli, flory, fauny, przenikających się nawzajem obrazów słońca, słowa, czasu, ciszy. Wszystko jakby w dręczącym ruchu, w nieustannym tańcu, w zależnościach. Jarosław Gwoździk nie analizuje zastanej rzeczywistości, tylko stara się tak, jak malarz, czy reżyser "ułożyć", dobrać poszczególne elementy, zestawić je tak, by współgrały ze sobą i tworzyły to, co założył artysta to, co gra w jego duszy.

- Fotografuje od 2005 roku. Na co dzień pracuję na scenie. To właśnie praca na niej w dużej mierze ukierunkowuje moją fotograficzną twórczość. Chyba nie ma działu fotografii, którego nie lubię. Jednak najbliższy jest mi "portret kreacyjny" - w nim czuje się najlepiej. Tu spełniam swoje twórcze wizje i buduje to, co chciałbym przekazać widzowi - mówi Jarosław Gwoździk.

Wystawa potrwa do 10 października.

Przeczytaj więcej o: pila, wystawa, rck, wernisaz, fotografie,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group