Powiatowe Święto Plonów

03.09.2013   Autor: Redakcja

Rolnicy z całego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, zjechali się na Powiatowe Święto Plonów, które miało miejsce w Drawsku. Poprzedzone były mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie korowód dożynkowy przyjechał do amfiteatru, gdzie oficjalnie otwarto obchody święta plonów.

- Spotkaliśmy się w pięknej gminie Drawsko. Charakter imprezy jest o wiele szerszy niż dożynki gminne, ponieważ ma on charakter powiatowy. Frekwencja dopisała, podobnie jak wszystkie kojarzące się z dożynkami symbole. Przykładem jest spora ilość pięknych wieńców. Szczycimy się tym, że nasz, w ubiegłym tygodniu zajął pierwsze miejsce w wojewódzkich dożynkach - informował w rozmowie Wiesław Maszewski, starosta czarnkowsko - trzcianecki.

Festyn obfitował w wiele atrakcji. Najmłodsi mogli spędzić czas na karuzelach. Na dorosłych czekały liczne stragany. Gmina Drawsko do dożynek przygotowywała się od lat. W tym roku rolnicy mieli za co dziękować, ponieważ plony nie należały do najgorszych.

- Ten rok nie był szczególnie kapryśny, w związku z tym rolnicy mieli za co dziękować. Plony zostały zebrane w odpowiednim czasie - opowiadał Marek Tchórzka, wójt Gminy Drawsko.

Podczas obchodów Powiatowego Święta Plonów, rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Wśród nich wystawiony został ten, który zajął I miejsce w XV Wojewódzko - Archidiecezjalnych Dożynkach Wielkopolski, które miały miejsce w zeszłym tygodniu w Środzie Wielkopolskiej. Zrobiony został przez Koło Gospodyń Wiejskich z Młynkowa, pod okiem pani Ewy Pieszyńskiej, która opowiadała nam jak zrobić taki wieniec - zaczynamy od zbierania zbóż, następnie je suszymy i wtedy dopiero możemy tworzyć taki wieniec. Nie ukrywam, że jest to praca czasochłonna.

Poza konkursem na wieniec, poznaliśmy zwycięzców w konkursach na : Czarnkowsko - Trzcianeckiego Rolnika Roku, czy Zieloną Wieś. Na boisku sportowym, przy amfiteatrze można było obejrzeć wystawy między innymi sprzętu rolniczego oraz stoiska firm. Całość uświetnił koncert zespołu Gang Marcela.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group