Podwójne święto u działkowców

17.08.2013   Autor: Redakcja
---

Nie tylko z okazji Dnia Działkowca, ale i 60-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Stefanii Sempołowskiej w Pile spotkali się w sobotnie popołudnie pilscy działkowcy. Chociaż jubileusz pilskiego ogrodu  jest imponujący, to ogrody działkowe w Polsce swoim tradycjami sięgają końca XIX wieku.

- Pilskie ogrody, to ogrody powojenne. Najstarszym jest „Kolejarz”,  po nim właśnie ogród im. Stefanii Sempołowskiej. Ogrodnictwo Działkowe Północnej Wielkopolski, do którego się zaliczamy, to krajowa czołówka, zarówno od względem programowym, budownictwa i organizowanych imprez, czy inicjatyw społecznych dla wszystkich grup wiekowych– mówi Marian Praczyk, prezes Okręgowego Związku PZD w Pile.

Tradycyjnie Dni Działkowca połączone są z jubileuszami i licznymi wyróżnieniami na skalę okręgu. Natomiast już 31 sierpnia na krajowych Dniach Działkowca wyróżnienie odbierze ROD „Słonecznik” z Trzcianki oraz działka z ROD „Kolejarz” w Pile.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości działkowcy rozpoczęli wspólne biesiadowanie przy wojskowej grochówce i dźwiękach muzyki. Spotkanie odbyło się na terenie ROD im. Stefani Sempołowskiej  w Pile.

W Pile jest w sumie 5200 działkowców, a w całym okręgu aż 14,5 tysiąca.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group