Jak nie wiadomo o co chodzi...

07.08.2013   Autor: Magdalena Lach
---

... to chodzi o pieniądze. Piłkarska runda jesienna zbliża się wielkimi krokami. Drużyna seniorska jak i juniorzy TP Polonia Piła rozpoczęli przygotowania do pierwszych ligowych pojedynków. Wszystko zdaję się funkcjonować jak należy, poza tym, że w klubie ponownie brakuje pieniędzy. 

Oba zespoły pod wodzą swoich trenerów budują formę na pilskich obiektach sportowych. Seniorzy, którzy swój pierwszy mecz rundy jesiennej rozegrają 15 sierpnia ciężko pracują nad zgrywaniem zespołu, ponieważ w barwach Polonii zagra aż 10 nowych zawodników - Są to bardzo duże zmiany. Będziemy starali się brakujących zawodników zastąpić naszymi wychowankami. Trzeba powiedzieć sobie jasno, że fundamenty, które zbudowaliśmy w rundzie wiosennej zostały zniszczone ponieważ z taką ilością nowych zawodników będzie to zupełnie inny zespół - wyjaśnia szkoleniowiec drużyny seniorskiej Piotr Sochacki.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie powodem odejścia tak dużej ilości zawodników są kłopoty finansowe klubu. Z zespołem pożegnał się sponsor tytularny, a za nim zawodnicy. Wszystko wskazuje na to, że druga część sezonu będzie dla pilan niezwykle trudna.

Jeden z najlepszych strzelców drużyny seniorskiej, Mateusz Kostecki pomimo trudnej sytuacji kadrowej z optymizmem spogląda w przyszłość - Myślę, że jeżeli udałoby się utrzymać trenerowi taką frekwencję jaka jest obecnie na treningach, to myślę że damy sobie radę - tłumaczy napastnik Polonii.

Nie najlepiej dzieje się również u juniorów, którzy nie zagrają już w Wielkopolskiej Lidze. Powodem również jest dziura w budżecie. Terminarz ligowych uwzględnia same dalekie wyjazdy pilskiej młodzieży, na co nie stać sterników klubu. Na domiar złego z funkcji trenera juniorów zrezygnował utalentowany Karol Skiba, którego zastąpi były trener Unii Ujście, Tomasz Kępczyński.

Seniorzy walkę w rundzie jesiennej rozpoczną od meczu wyjazdowego z Orłem Pęckowo. Juniorzy w dalszym ciągu czekają na terminarz ligi okręgowej. My również czekamy, na komplet punktów obu naszych drużyn.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group