Powiat wałecki drugi w Polsce

Powiat wałecki drugi w Polsce

Powiat wałecki zajął 2. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów 2025 w kategorii powiatów do 60 tys. mieszkańców. Rok wcześniej triumfował. 

Organizatorem rankingu jest Związek Powiatów Polskich. Punkty przyznawane są m.in. za skuteczność w pozyskiwaniu środków z funduszy krajowych i zewnętrznych, realizowane projekty, działalność w sferze polityki społecznej, wspieranie edukacji, kultury i sportu, działalność międzynarodową czy pracę na rzecz mieszkańców.

– To wyróżnienie to dla nas powód do dumy, ale przede wszystkim sygnał, że obrany kierunek rozwoju jest właściwy – mówi starosta dr Bogdan Wankiewicz. – Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania wielu osób: pracowników starostwa i jednostek podległych, ale także samych mieszkańców, przedsiębiorców i organizacji społecznych, którzy codziennie budują potencjał naszej małej ojczyzny. Wynik ten traktowany jest jako motywacja do dalszej pracy nad poprawą jakości życia mieszkańców oraz zwiększaniem atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej regionu.

W tym samym rankingu trzy lata z rzędu (2021-2023), w kategori powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców triumfował powiat pilski. W najnowszym rankingu wypadł poza piętnastkę. 

Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich 17 czerwca w Karpaczu.

fot. Starostwo Powiatowe Wałcz/facebook

Komentarze

Funkcja dodania komentarzy pod tym artykułem jest wyłączona. Napisz do nas jeżeli chcesz wypowiedzieć się na ten temat.