Rewolucyjna zmiana w kamienicy

Rewolucyjna zmiana w kamienicy

Zabytkowa elewacja pozostanie nienaruszona, ale wewnątrz kamienicy zajdą rewolucyjne zmiany. W Czarnkowie rusza unikalna termomodernizacja, która będzie wymagała ocieplenia ścian bezpośrednio w mieszkaniach lokatorów.

- W tej kamienicy będziemy przeprowadzali gruntowną termomodernizację. Polegać to będzie między innymi na wymianie części stolarki okiennej, na renowacji zabytkowych drzwi wejściowych, wymianie dachu, ociepleniu ścian i remoncie ściany frontowej. Budynek jest w układzie zabytkowym. Co najważniejsze, podłączymy całą kamienicę do ekologicznego źródła ciepła, jakim jest sieć cieplna Geotermia Czarnków - informuje Robert Ratajczak, zastępca burmistrza Czarnkowa.

Inwestycja przy Kościuszki 43 to spore wyzwanie logistyczne, bo w 14 mieszkaniach cały czas przebywają lokatorzy. Ze względu na zabytkowy charakter obiektu, klasyczne styropianowe ocieplenie nie mogło pojawić się na każdej ścianie – jedna z nich zostanie docieplona od wewnątrz. 

Umowa z wykonawcą została już podpisana, a pierwsze ekipy budowlane już się pojawiły. Miasto na ten cel pozyskało blisko 920 tysięcy złotych dofinansowania, co pokrywa aż 90% wartości całego przedsięwzięcia. Pozostała kwota została zabezpieczona w budżecie gminy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy kamienicy odetchną z ulgą już w lipcu, kiedy prace zostaną sfinalizowane. 

Komentarze

Funkcja dodania komentarzy pod tym artykułem jest wyłączona. Napisz do nas jeżeli chcesz wypowiedzieć się na ten temat.