Ogólnopolski sukces TV ASTA

29.05.2024   Autor: Redakcja
2100---242

Dwie ogólnopolskie nagrody dla TV ASTA. Jury doceniło reportaż o strażaczce po mastektomii oraz program "Wielkopolska Travel". Nagrody w konkursie Programów Telewizji Lokalnych “To Nas Dotyczy” wręczono w Sopocie w trakcie uroczystej gali.  


Agnieszka Kledzik za reportaż o strażaczce po mastektomii zdobyła główną nagrodę, czyli Kryształowy Ekran w kategorii “Zwyczajnie Niezwyczajni. To już druga ogólnopolska nagroda za materiał naszej dziennikarki. W marcu Agnieszka Kledzik odebrała główną nagrodę w kategorii wideo w konkursie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. 
 
- Dobry bohater to jest połowa sukcesu. Kolejny, to cała ekipa, która za tym materiałem stoi, której nie widać, a bez której tego po prostu by nie było i oczywiście warsztat - mówi nagrodzona Agnieszka KledzikBo nad jednym materiałem współpracuje nawet kilka osób. W przypadku historii o chorującej na raka strażaczce, najpierw powstała sesja zdjęciowa zachęcająca kobiety do badań piersi. Monika Kwiatkowska-Świgoń pokazała na zdjęciach swoje pooperacyjne rany, aby zachęcić kobiety do badań. Potem powstał materiał newsowy, a na końcu poruszający reportaż przy którym pracowali także Krzysztof Czajkowski, Zbigniew Komorowski oraz Łukasz Januszewski. 
 
- Emocje może przyszły później, bo jak jest się za kamerą czy aparatem, to jednak człowiek koncentruje się na tym, aby te ujęcia były odpowiednie, żeby dobrze przedstawić historię. Tym bardziej, że była to sesja rozbierana, ale w zupełnie innym kontekście - mówi Łukasz Januszewski, operator TV ASTA .  


 
W konkursie doceniono także program Wielkopolska Travel autorstwa Tomasza Janczara i Pauliny Michałek-Komorowskiej, który zdobył II miejsce w kategorii "Moja Mała Ojczyna". Za zdjęcia odpowiadał Filip Nykiel, a za dźwięk Michał Kowalewski. Nagrodzona produkcja powstaje na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego i przy współpracy z Wielkopolską Organizacją Turystyczną. 

- TV ASTA ma dwie odnogi, tę redakcyjną i tę komercyjną. Wielkopolska Travel jest takim programem, który jest komercyjny, ale spełnia też swoją ważną misję, czyli promowania regionu - mówi Tomasz Janczar, producent Wielkopolska Travel.  

 Obecnie trwają zdjęcia do czwartego sezonu podróżniczego programu. Praca nad materiałem już po jego nagraniu, trwa czasem dłużej niż same zdjęcia.  
 
- To jest kilkadziesiąt godzin przy jednym odcinku, gdzie mamy ich pięć, więc sam montaż Travela trwa czasami dwa miesiące - mówi Dawid Cieślak, montażysta programu Wielkopolska Travel.

Seria ma nie tylko pokazać piękno i różnorodność Wielkopolski, ale także zainspirować do samodzielnego odkrywania tej niezwykłej części kraju, pokazać bogactwo kulturowe i przyrodnicze regionu, co także doceniło konkursowe jury.  
 
- Odnieśliśmy ogromny sukces, tym bardziej, że w tym roku przypada 30-lecie naszej pracy i działalności. Tym bardziej cieszymy się podwójnie, że możemy tworzyć dla naszych widzów tak ciekawe produkcje, bo to wszystko jest oczywiście dla nich, a produkcje te są dodatkowo nagradzane - mówi Paweł Różycki, dyrektor programowy TV ASTA.  
 
 Tegoroczna edycja ogólnopolskiego konkursu “To Nas Dotyczy” była jubileuszową. Eksperci rynku medialnego już od 20 lat oceniają materiały nadsyłane z całego kraju. W trakcie uroczystej gali TV ASTA została także wymieniona jako jedna z czterech stacji z największą liczbą nominacji w historii całego konkursu. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group