Rozpoczął się remont drogi Rutki-Sypniewo

27.02.2024   Autor: Mateusz Manthai
162---108
Rozpoczął się długo wyczekiwany remont drogi z Rutek do Sypniewa w gminie Margonin. Wąska i dziurawa do tej pory trasa niebawem zmieni się.

– Ta droga nie była przygotowana na ruch, który ma miejsce w tej chwili na terenie gminy Margonin. Jest to bardzo popularna droga pomiędzy Margoninem i Sypniewem a gminą Budzyń. Biorąc pod uwagę jej parametry, rzeczywiście była bardzo trudna, bardzo niebezpieczna, bardzo wąska, z drzewami, które po drodze bardzo często się pojawiały. Jej parametry będą zmienione. Będzie to 5,5 metrowa droga, jeżeli chodzi o szerokość, więc bezpieczna, jeśli chodzi o mijanie dużych pojazdów – mówi Mariusz Witczuk, wicestarosta chodzieski.
Drogowcy remontują półtorakilometrowy odcinek trasy. To pierwszy etap modernizacji. Całkowity koszt inwestycji to ponad 3 miliony złotych. 2 miliony to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Pozostały milion dołożyły: gmina Margonin i powiat chodzieski. Na czas remontu droga została zamknięta. Drogowcy zaplanowali objazdy z Budzynia przez Zbyszewice i Próchnowo do Margonina. W połowie roku samorząd ogłosi przetarg na drugi etap remontu. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group