Trzcianka muralami stoi

22.02.2024   Autor: Mateusz Manthai
947---252
Malowidła na ścianach budynków w mieście pojawiają się jak grzyby po deszczu. I będzie kolejny ... Teraz każdy może zaprojektować własny mural i zgłosić do konkursu, który zorganizowało tutejsze muzeum.

W ostatnim czasie murale pojawiły się między innymi na budynku przy rondzie Solidarności i na murze przy ulicy Chopina. Malowidła nawiązują do walorów turystycznych gminy i zdrowego trybu życia. Teraz na mapie trzcianeckich murali pojawi się kolejny. Muzeum Ziemi Nadnoteckiej ogłosiło konkurs na najlepszy projekt ściennego malowidła.

– Chodzi o to, aby stworzyć rysunek i inspirację dla muralu, który miałby powstać w naszym mieście. Jeśli chodzi o tematykę prac to jest ona dowolna, ale musi być związana z historią naszego regionu, historią Trzcianki i okolicy – mówi Paweł Krajewski z Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance.

Dokładna lokalizacja ściennego muralu nie jest jeszcze znana. W mieście wolnych ścian, które można byłoby zagospodarować nie brakuje. Mieszkańcy już myślą, co będzie można namalować...

– Coś związanego z muzeum albo z Trzcianką. Może sarenka – mówi jedna z mieszkanek. A kolejna dodaje: – Coś trzeba namalować. Może jakiś krajobraz czy coś.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich i do dorosłych. Projekty można wykonać dowolną techniką malarską. Dla autorów najlepszych prac przewidziane są nagrody pieniężne. Projekty można zgłaszać do Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance do 29 lutego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group