Dariusz Standerski wiceministrem cyfryzacji

14.12.2023   Autor: AK
1069---50
Dariusz Standerski został wiceministrem cyfryzacji. Był liderem pilskiej listy Lewicy do Sejmu. Jednak nie zdobył mandatu. Jest autorem publikacji “Cyfrowe Państwo. Strategia dla Polski”.   
 
Ta nominacja nie była dla niego zaskoczeniem. Rozmowy na temat tego resortu toczyły się od dłuższego czasu. Wczoraj premier Donald Tusk podpisał tę nominację, a dziś dokumenty dotarły do ministerstwa.  

Liderzy Lewicy Scheuring-Wielgus i Śmiszek wspierają Standerskiego

- W ministerstwie cyfryzacji będziemy się dzielić kompetencjami, jeszcze czekamy na jednego wiceministra i podział konkretnych zdań. Obowiązków jest dużo, to choćby prawo komunikacji elektronicznej, sztuczna inteligencja, bezpieczeństwo cyfrowe - mówi Dariusz Standerski, wiceminister cyfryzacji. 

Miliard - tyle powiat pilski powinien dostać z KPO 

Dariusz Standerski ma 30 lat i jest prawnikiem, ma też doktorat z ekonomii. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Warszawskim. Pochodzi z Obornik. Dwa razy z pilskiej listy Lewicy startował do Sejmu. Za każdym razem bezskutecznie. 

- Przez osiem lat był związany z Fundacją Kaleckiego, think thankiem interesu publicznego, zajmującego się zrównoważonym rozwojem gospodarczym Polski i zmniejszaniem nierówności społeczno-ekonomicznych. Wraz z Krzysztofem Gawkowskim opracował analizę zatytułowaną „Cyfrowe państwo. Strategia dla Polski. Opracowanie podsumowuje stan rozwoju technologii cyfrowych w kraju, Unii Europejskiej i na arenie światowej, a jednocześnie wyznacza konkretne zadania i cele stojące przed państwem polskim - czytamy na stronie ministerstwa cyfryzacji. 

fot. gov.pl 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group