Miliard - tyle powiat pilski powinien dostać z KPO

30.09.2023   Autor: AK
---
Nam te pieniądze się po prostu należą - mówił w Pile Krzysztof Śmiszek. Jeden z liderów Lewicy odniósł się w ten sposób do zablokowanych pieniędzy z KPO. Jego zdaniem wojna Prawa i Sprawiedliwości z sędziami doprowadziła do zapóźnienia cywilizacyjnego Polski.  
 
Krajowy Plan Odbudowy to pieniądze, które Polska ma przyznane, ale Unia Europejska blokuje ich wypłatę. To retorsje po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Unia uznała, że w Polsce zagrożona jest praworządność. 
 
- To jest wstyd i hańba, że polski rząd blokuje pieniądze mieszkańcom Piły od 878 dni, jest taka rodzina, jest takie ugrupowanie, które tych pieniędzy nie potrzebuje - to Prawo i Sprawiedliwość - mówi Krzysztof Śmiszek, poseł Lewicy. 
 
W ten sposób poseł nawiązał do ujawnionego majątku żony premiera Mateusza Morawieckiego. Według mediów rodzina premiera dysponuje majątkiem wartości 120 milionów złotych. Z szacunków członków Lewicy wynika, że do powiatu pilskiego z KPO powinno trafić miliard złotych.  
 
- To wynagrodzenia wyższe o kilkaset złotych miesięcznie, bo państwo dobrze wiedzą, że wynagrodzenia w naszym powiecie, w naszym regionie są niższe niż w Wielkopolsce. Dlaczego? Ponieważ przez całe lata rząd PiS zaniedbywał region, jeżeli chodzi o inwestycje - twierdzi Dariusz Standerski, kandydat Lewicy na liście do Sejmu. 
 
Lewica chce też oddzielenia państwa od kościoła i zalegalizowania związków jednopłciowych, jak choćby ostatnio zrobiła to Estonia, Chorwacja, a nawet Węgry. Krzysztof Śmiszek wraz ze swoim partnerem Robertem Biedroniem w minioną niedzielę wzięli ślub symboliczny w kieleckim teatrze.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group