Liderzy Lewicy Scheuring-Wielgus i Śmiszek wspierają Standerskiego

12.09.2023   Autor: Redakcja
915---
Liderem pilskiej Nowej Lewicy jest Dariusz Standerski. W niedzielę odbyła się prezentacja kandydatów. Wsparli ich liderzy Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus oraz Krzysztof Śmiszek.  
 
Najnowsze sondaże dają Nowej Lewicy jeden mocny mandat w okręgu pilskim. Lider listy liczy jednak na dwa. A chcą go odebrać Konfederacji. 
 
- Plan na konfederację powinien być taki, żeby obalać wszystkie bajki, które nie mają żadnego spięcia z rzeczywistością, a które opowiada konfederacja, oni nie mają żadnego programu, który miałby potwierdzenie w liczbach, więc tu jest kwestia obalenia tych wszystkich prostych rozwiązań, które nigdy nie zostaną wprowadzone, bo oni po prostu się do tych wyborów nie przygotowali - przekonuje Dariusz Standerski, lider listy Nowej Lewicy z pilskiego okręgu. 


 
Te wybory są decydujące mówili liderzy partii. Od ich wyniku zależy, czy Polska będzie miejscem, w którym Polacy szanują się nawzajem i czy kobiety czują się bezpiecznie. Bo, przez ostatnie 8 lat rządów Prawa i Sprawiedliwości to poczucie bezpieczeństwa spadło - przekonuje posłanka. 
 
- Jestem totalnie załamana ta sytuacją, którą teraz moje młodsze koleżanki mają, ja bym nigdy w 2023 roku nie chciałabym zajść w ciąże i nie chciałabym starać się o dziecko, ponieważ żadna z polskich kobiet nie ma pewności, czy donosi tę ciąże i nie umrze w szpitalu - mówi Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Lewicy.  
 
Z Piły liderzy Nowej Lewicy pojechali pod złotowski szpital, gdzie kilka miesięcy temu zmarła 36-latka nie doczekawszy się pomocy. Pisaliśmy o tym TU. Po jej śmierci rozwiązano umowę z jednym z ratowników - kandydatem Konfederacji do Sejmu. Pisaliśmy o tym TU. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group