Zaczęło się od awantury domowej, narkotyki wypłynęły przy okazji

05.12.2023   Autor: Redakcja
873---539
Policyjny patrol z wieleńskiego komisariatu interweniował w sprawie zgłoszenia dotyczącego awantury domowej z udziałem 23-latka. Mężczyzna przed przyjazdem mundurowych uciekł z domu. Jak się okazało był nietrzeźwy i posiadał przy sobie narkotyki. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 60 gramów nielegalnych środków. Awanturnik został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Grozi mu kara do nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec listopada br., oficer dyżurny czarnkowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o trwającej awanturze domowej. Do zdarzenia miało dojść w jednym z domostw w gminie Krzyż Wlkp. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającą, która potwierdziła, że chwilę wcześniej syn wszczął awanturę, był agresywny. Mężczyzna przed przybyciem policjantów uciekł z domu.

– Kilka minut po zdarzeniu mundurowi zauważyli 23-latka na jednej z ulic. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy, po raz kolejny próbował uciec, lecz bezskutecznie. Po jego zatrzymaniu okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto w trakcie kontroli osobistej policjanci znaleźli przy 23-latku narkotyki, które zabezpieczyli. Łącznie w ręce mundurowych trafiło blisko 60 gramów marihuany i metamfetaminy – informuje st. asp. Karolina Górzna-Kustra, rzeczniczka prasowa czarnkowskiej policji.
Właściciel narkotyków został przewieziony do policyjnej celi. Po zebraniu materiału dowodowego dochodzeniowcy przedstawili mu zarzut posiadania zabronionych środków. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Czyn, o który jest podejrzany 23-latek, zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie: KPP Czarnków

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group