Powstaje nowy ośrodek wypoczynkowy. Przyciągnie turystów?

16.11.2023   Autor: Kamil Kończewski
1102---271
Dobiegł końca pierwszy etap budowy ośrodka wypoczynkowego w Łąkiem, w gminie Lipka. Od stycznia będzie można tam zamieszkać w domkach letniskowych i korzystać z części atrakcji. Całość prac zakończy się w połowie przyszłego roku.  

Budowa ośrodka podzielona została na trzy etapy. Pierwszy, najbardziej kosztowny jest już zakończony. Powstały dwa całoroczne domki letniskowe z małymi tarasami. W każdym może zamieszkać 6 osób.  

- W środku jest pełne wyposażenie, czyli mam tu na myśli aneksy kuchenne, meble, sanitariaty.  Czyli te obiekty są tak przygotowane, żeby w nich zamieszkać, żeby można je wynająć - tłumaczy Przemysław Kurdzieko, wójt gminy Lipka. Powstała także sauna, bania, wypożyczalnia sprzętu wodnego, plac zabaw, kort tenisowy oraz kino letnie. Drugi etap prac budowlanych zakłada wybudowanie drugiego pomostu. Ten będzie przystosowany do korzystania z kajaków i rowerów wodnych.  Budowa powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. W ostatnim etapie powstaną obiekty sportowe przy szkole podstawowej. Roboty będą polegały... 
- Na budowie boiska do piłki nożnej. Na budowie boiska wielofunkcyjnego, również bieżni - dodaje wójt. 

Budowlańcy powinni się z tym uporać do połowy przyszłego roku. Dla mieszkańców wsi i okolic budowa takiego ośrodka, mimo że niesie ze sobą zwiększony ruch w miejscowości, nie jest uciążliwa. 

- Tu dzieciństwo spędziłam, młodość. Przyjeżdżałam tutaj i zawsze marzyliśmy, żeby tu było zagospodarowane nasze piękne łąkowskie jezioro. Możemy tu organizować biesiady różne, festyny - zapewnia Teresa Zagacka, przewodnicząca Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Łąkiem. 

Pierwsza impreza w nowym ośrodku już na początku nowego roku. 28 stycznia przy okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się tu zlot wielbicieli kąpieli w zimnej wodzie, czyli popularnych morsów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group