Piła ma komisarza. Został nim były rzecznik wojewody

16.11.2023   Autor: Redakcja
682---481
Były rzecznik prasowy wojewody został komisarzem Piły. Tę funkcję będzie pełnił do czasów wyborów samorządowych. Wybory odbędą się w kwietniu. 

- Premier Mateusz Morawiecki na podstawie art. 28f ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym wyznaczył z dniem 17 listopada 2023 r. Mateusza Daszkiewicza do pełnienia funkcji prezydenta Piły do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego prezydenta miasta. Mateusz Daszkiewicz dotychczas był rzecznikiem prasowym oraz doradcą wojewody wielkopolskiego - czytamy w komunikacie Michała Zielińskiego, wojewody Wielkopolskiego. 

Dotychczasowy prezydent Piły stracił stanowisko, bo został posłem. Wraz z nim funkcje swoje stracili jego zastępcy. Pisaliśmy o tym TU. Miastem od tego czasu kieruje skarbnik i sekretarz. Radni wystąpili więc z apelem do wojewody o wyznaczenie na komisarza Beaty Dudzińskiej. Dotychczasowa zastępczyni Głowskiego wystartuje w kwietniowych wyborach samorządowych. Pisaliśmy o tym TU. 
Premier Mateusz Morawiecki powołał także Andrzeja Grzeszczaka jako osobę pełniącą funkcję burmistrza Słupcy. Andrzej Grzeszczak w latach 2006-2010 pełnił funkcję radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, natomiast w okresie od 2010 do 2014 był wójtem Rzgowa. 

fot. biuro wojewody wielkopolskiego 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group