4 mln zł dołoży Piła z miejskiej kasy na remont stadionu

10.10.2023   Autor: Artur Maras
---
Asta Arena doczeka się remontu? Radni zgodzili się dołożyć do przebudowy stadionu żużlowego ponad 4 mln złotych. Tyle pieniędzy brakowało, by zawrzeć umowę z wykonawcą. Wcześniej miasto otrzymało 18 mln złotych rządowej dotacji na ten cel.  
 
- Łączna wartość projektu to blisko 23 mln złotych. Dzisiejsza decyzja rady pozwoli panu dyrektorowi Dariuszowi Kubickiemu na podpisanie umowy z wykonawcą. Myślę, że zadzieje się to na przełomie października i listopada, a znaczy, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace na tym obiekcie - mówi Ewelina Ślugajska, skarbnik gminy Piła.  
 
Po otwarciu ofert w kolejnym już przetargu najtańsza okazała się oferta firmy z Chodzieży. Opiewała na ok. 22,5 mln zł, a najdroższa firmy z Piły na 23,2 mln. Były to kwoty o około 4 mln większe niż chciało na ten remont przeznaczyć miasto. Piła nie chcąc rozpisywać kolejnego przetargu zdecydowała się dołożyć różnicę, na co przystali dzisiaj miejscy radni. W pierwszym etapie modernizacji Asta Areny budowlańcy przebudują trybuny, zainstalują nowe oświetlenie oraz wymienią instalacje energetyczne i wodno-kanalizacyjne.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group