Policjanci z Białośliwia i Budzynia dostali nowe posterunki

03.10.2023   Autor: Mateusz Manthai
942---1041
Blisko 10 milionów złotych kosztowały dwa posterunki policji w Budzyniu i Białośliwiu. W poniedziałek odbyło się uroczyste otwarcie siedzib. 
 
Policjanci z Białośliwia dziś oficjalnie dostali nowy posterunek. Mają do dyspozycji nowoczesny budynek, wyposażony w najlepsze systemy informatyczne i łączności.  

- Stary budynek, w którym pracowali funkcjonariusze i pracownik cywilny posterunku policji w Białośliwiu pamiętał mocno zamierzchłe czasy. Idziemy z duchem czasu i tak też się stało. Zapadła decyzja o tym, żeby wybudować nową siedzibę - tłumaczy mł. asp. Marcin Kowalski, komendant powiatowy policji w Pile. 

Budowa posterunku kosztowała blisko 5 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu państwa. Budynek wyposażony jest w sanitariaty, serwerownię, parkingi i garaże.  
- Mamy tutaj pomieszczenia biurowe pionu kryminalnego i pionu prewencji, pomieszczenie kierownika z salą odpraw. Mamy też pokój przyjęć i obsługi interesanta - mówi mł. asp. Mateusz Tomczyński, kierownik posterunku policji w Białośliwiu. 
 
 
 
Nowy posterunek dostali też funkcjonariusze z Budzynia. Jego budowa kosztowała 4 miliony zł. Jest znacznie większy od starego komisariatu. Dzięki temu będzie też więcej etatów. W starym posterunku nie zmieściliby się wszyscy nowozatrudnieni policjanci.  
 
- Dzięki tej inwestycji udało się pozyskać 8 etatów i tych 8 etatów zostaje przeznaczonych tutaj do posterunku policji w Budzyniu.  
Mundurowi z Budzynia w ciągu trzech tygodni mają otrzymać też nowy samochód patrolowy -
 zapewnia insp. Przemysław Kozioł, komendant powiatowy policji w Chodzieży. 

Mundurowi z Budzynia w ciągu trzech tygodni mają otrzymać też nowy samochód patrolowy.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group