Kara dla szpitala za śmierć pacjentki

29.09.2023   Autor: Jakub Sierakowski
770---161
Złotowski szpital musi zapłacić 250 tysięcy złotych kary nałożonej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Ma to związek ze śmiercią odsyłanej od jednej do drugiej lecznicy jastrowianki Anny Dudy. Kobieta zmarła. Lecznica zapowiedziała odwołanie.  

- W tej chwili jesteśmy w trybie odwoławczym. Dostaliśmy informację z Narodowego Funduszu Zdrowia, że na obecną chwilę za względu na złożoność sytuacji, rozpatrzenie będzie miało miejsce w późniejszym czasie - mówi Artur Bobruk, dyrektor Szpitala Powiatowego w Złotowie. 

Narodowy Fundusz Zdrowia ocenił, że w placówce popełniono błędy medyczne w czasie udzielania pomocy pacjentce. Stąd ta kara.

Przypomnijmy: złotowski szpital powołał swoją wewnętrzną komisję. Ta ustaliła, że naruszono procedurę związaną z przyjęciem pacjentki na SOR. Dlatego w trybie pilnym rozwiązano umowę z ratownikiem, który ją przyjmował 6 czerwca. 
Zwolniony ratownik ze złotowskiego szpitala jest kandydatem Konfederacji do Sejmu 

Poza tym został ukarany także członek zespołu ratownictwa medycznego. W tym przypadku szpitalna komisja dopatrzyła się nieprawidłowości w jego działaniu 12 czerwca. Tego dnia zmarła Anna Duda. O sprawie pisaliśmy TU. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group